نصب این آجرها هم با چسب کاشی و هم به صورت ملات سیمان می تواند باشد که روش چسبی سرعت نصب بالایی دارد و برای محیط های داخلی نصب با چسب کاشی توصیه میشود.


نحوه نصب آجرهای دکوراتیو


سطح بايد كاملا صاف و فاقد هرگونه ناهمواري و کثیفی باشد، برای سنگ های یک تکه،ابتدا به وسیله شلنگ تراز و ریسمان رنگی با توجه به ارتفاع سنگ، خطوط موازی در ارتفاع سطح مورد نظر مشخص نمایید. و برای سنگ های چند تکه، ابتدا سطح مورد نظر(غير از مصنوعات چوبي) و پشت سنگ ها را با آب خيس نموده و پس از كشيدن چسب بر روي سطح با ماله شياردار يا كاردك شياردار ، سنگ ها را با چيدمان دلخواه و با رعايت خط  تراز ، در محل مربوطه نصب نمائيد .
طراحی الگوی موردنظر سنگ های چند تکه توسط چینش سنگ های نصب نشده در کنار هم قبل از شروع پروژه بسیار مفید خواهد بود،  به این صورت به یک طرح متعادل از شکل ها اندازه ها و رنگ های گوناگون سنگ خواهید رسید.
بعد از چسباندن آجرها فاصله بین آجرها بندکشی میشود. برای بندکشی می توان از مخلوط سیمان پودرسنگ و یا پودر بندکشی استفاده کرد. بهتر است رنگ بندکشی متناسب با رنگ آجر باشد.
همچنین پودرهای بند کشی که هنگام اجرا بین آجرهای دکوراتیو بکار می رود دارای تنوع در رنگ می باشد که این مورد شما را در دستیابی به نمای دلخواه منزلتان و اتاق ها یاری می کند.